تولید کننده انواع پروفیل، دک و تایل چوب پلاست

تولید کننده انواع پروفیل، دک و تایل چوب پلاست

تولید کننده انواع پروفیل، دک و تایل چوب پلاست

جذابیت محصولات چوبی در حوزه ساختمانی ، همواره از سوی مشتریان قابل توجه بوده است. اما محدودیت های زیست محیطی موجود برای قطع درختان به ویژه در کشورهای اروپایی و از سوی دیگر، گرانی محصولات چوبی، چالش هایی است که تولید محصولات چوبی را با محدودیت های جدی مواجه ساخته است.همین موارد، راه را برای پیشرفت چندسازه های چوب پلاستیک هموار ساخت. تولید محصولاتی با ظاهر فریبنده چوب، اما بر پایه پلاستیک (به ویژه پلاستیک های بازیافتی)، دلیل رونق بازار چوب پلاستیک به ویژه در ایران است.

تولید کننده انواع پروفیل، دک و تایل چوب پلاست

تولید کننده انواع پروفیل، دک و تایل چوب پلاست

 چوب پلاستیک محصولی سبز و دوستدار محیط زیست 

جذابیت محصولات چوبی در حوزه ساختمانی ، همواره از سوی مشتریان قابل توجه بوده است. اما محدودیت های زیست محیطی موجود برای قطع درختان به ویژه در کشورهای اروپایی و از سوی دیگر، گرانی محصولات چوبی، چالش هایی است که تولید محصولات چوبی را با محدودیت های جدی مواجه ساخته است.همین موارد، راه را برای پیشرفت چندسازه های چوب پلاستیک هموار ساخت. تولید محصولاتی با ظاهر فریبنده چوب، اما بر پایه پلاستیک (به ویژه پلاستیک های بازیافتی)، دلیل رونق بازار چوب پلاستیک به ویژه در ایران است.

برای تولید چوب پلاست نه تنها انرژی زیادی مصرف نمیشود، بلکه پلاستیک های بازیافتی و خرده چوب ها و خاک اره  جمع آوری شده  و بازیافت می شوند.  به همین علت چوب پلاست بسیار مقرون به صرفه تر و دوستی بهتر برای محیط زیست میباشد.

95 درصد از مواد اولیه چوب پلاست از منابع بازیافتی است و این بدان معنی است که نه تنها درختان بخاطر چوبشان از بین نمیروند بلکه پلاستیک نیز برای تولید این محصول بازیافت میگردد. برای هر تن از این محصول 450 کیلوگرم پلاستیک و 500 کیلوگرم خورده چوب بازیافت میگردد.همچنین فرمولاسیون چوب پلاست در خود هیچ ماده سمی را جای نداده و به همین علت است که این محصول سبز بوده و برای تمام اعضای خانواده مناسب می باشد.

https://www.uplooder.net/img/image/99/537cdcafa1f9930c4006b096439ed58a/2015002-HR-1-header-1499x450.jpg

چوب پلاست چیست؟

کامپوزیت های چوب پلاستیک به محصولاتی گفته می شوند که از ترکیبات چوب، پلاستیک و مواد افزودنی خاص تشکیل شده است. چوب پلاست یک محصول سبز می باشد. پروفیل های چوب پلاست علاوه بر تنوع رنگ، استحکام و زیبایی چوب، قابلیت عایق بودن و نفوذناپذیری دربرابر رطوبت، قارچ و حشرات را داراست و درمقابل آتش مقاوم و کاملا قابل بازیافت می باشد.

 به همین منظور چوب پلاست به عنوان جایگزینی مناسب برای مصالح سنتی مورد مصرف در ساختمان سازی(سنگ و آجر)، مبلمان شهری و اداری (چوب،MDF و فلز) و خودروسازی استفاده میشود.

 

ویژگیهای چوب پلاست

 • نفوذناپذیر در برابر آب
 • قیمت مناسب
 • نصب و اجرای آسان
 • قابل شستشو
 • مقاوم در برابر آتش 
 • عمر طولانی و نگهداری آسان
 • عایق حرارت، برودت و صوت
 • مقاوم در برابر شرایط جوی نامطلوب و فرسایشی
 • فاقد هرگونه گره و ترک
 • مقاوم در برابر سرخوردن
 • مقاوم در برابر حشرات و رشد قارچ
 • سازگار با محیط زیست
 • فاقد هرگونه ترکیبات سمی ( گاز فرمالدئید و موارد مشابه)
 • قابل بازیافت

کاربردهای چوب پلاست

 • کفپوش ( فضای باز) ، کفپوش و چیده مان پیرامون استخر، حمام ، سونا و جکوزی و
 • پوشش دیوار
 • نمای ساختمان ، درب های ورودی ساختمان و پارکینگ ، پلکان ، سقف کاذب
 • پوشش سقف و بام ، داکت و ناودان
 • تراس ، حیاط خلوت ، بالکن و نرده
 • فنس ، پارتیشن ، پرده و کرکره
 • آلاچیق ، پرگولا ، پلاژ ، پناهگاه های ساحلی ، پارکینگ خودرو ، سایه بان و رواق
 • میز و نیمکت ، چراغ های باغچه و پارک ، سطل زباله و سایر مبلمان شهری
 • گلدان های باغچه و پارک ( فلاور باکس )
 • تابلوهای راهنمایی و رانندگی / تابلوهای تبلیغاتی
 • ساخت تجهیزات مدارس

 

 

راهنمای نصب چوب پلاست

نکات کلی :

1-با توجه به ساختار چوب پلاست این محصول به طور تقریبی در هر متر مربع قادر به تحمل وزنی برابر با 430 کیلوگرم می باشد.

2-مصرف متریال چوب پلاست جهت پوشش سطوح و امور تزیینی ،الزاما نیاز به زیرسازی فلزی و یا متریال مناسب دیگر می باشد.

شرایط نگهداری متریال چوب پلاست قبل از استفاده :

1-پروفیل های چوب پلاست پس از حمل در محل پروژه باید در سطحی کاملاٌ صاف قرار بگیرند.

2-چیدمان پروفیل های چوب پلاست باید به صورت افقی باشد.

3-پروفیل ها باید در مکانی خشک که هوا در آن جریان داشته باشد نگهداری شوند.

شروع کار (زمان اجرا) :

1-زمان اجرای عملیات پوشش کف با متریال چوب پلاست باید به نوعی آغازگردد که سایر امور ساختمانی به پایان رسیده باشد.

2-لازم است قبل از شروع عملیات نصب پوشش کف با متریال چوب پلاست نسبت به تراز بودن سطوح زیرین کار بااستفاده از پروفیل های مناسب صورت گیرد.

 اجرای کف :

1-برای عملیات زیرسازی می توان از متریال های مختلف استفاده کرد که بنا به شرایط محیطی و همچنین امکانات فضای اجرا می تواند متفاوت باشد ،این متریال ها می تواند قوطی چوب پلاست ، قوطی آهن یا آلمینیومی باشد .تشخیص نوع متریال زیرسازی و ابعاد آن برعهده ی کارشناسان شرکت می باشد.

2-در صورت نیاز و تشخیص استفاده از زیرسازی آهنی بهتر است از قوطی 40*40 میلیمتر استفاده گردد و برای جلوگیری از خوردگی قوطی آهنی استفاده از ضدزنگ در 4 وجه قوطی ها الزامی می باشد .

3-زیرسازی و فواصل بین قوطی های 40*40میلیمتر به صورت آکس به آکس حداکثر 30 سانتی متر می باشد.

4-جهت نصب چوب پلاست برروی شبکه فلزی ، از بست های مخصوص (کلیپس یا بست T) استفاده می گردد که بوسیله پیچ به سطح زیرسازی جهت مهار متریال چوب پلاست استفاده می شود.

5-برای هرگونه نصب پیچ ، حتماً محل مورد نظر با دریل سوراخ گردد و از ایجاد سوراخ بوسیله پیچ برروی سطح کار اجتناب گردد.

6-فاصله طولی بین پروفیل های چوب پلاست در هنگام نصب باید 3 میلیمتر باشد.

7-پیچ های مورداستفاده می بایست از جنس گالوانیزه یا استیل با طول مناسب باشد.

8-با توجه به اهمیت زیرسازی در زیباسازی و استحکام عملیات پوشش کف با متریال چوب پلاست لازم است هم جهت با نصب طولی پروفیل ها در محل طلاقی 2 پروفیل به صورت طولی ، قوطی های زیرسازی دوبل گرددکه به صورت معمول برای 150سانتی متر این عمل انجام می گیرد .

9-برای استحکام شبکه فلزی زیرسازی در راستای چیدمان متریال چوب پلاست هر 2 نیاز به زیر سازی با قوطی فلزی داریم تا استحکام شبکه زیرسازی تقویت گردد.

 اجرای نما :

1-قبل از نصب نما می بایست از ترازبودن سطح کار کاملاً مطمئن گردید.

2-در صورت تشخیص کارشناسان شرکت مبنی بر استفاده از قوطی فلزی در شبکه زیرسازی نما، بهتر است از قوطی فلزی 30*30 میلیمتر استفاده گردد و برای جلوگیری از خوردگی قوطی فلزی ، استفاده از ضد زنگ الزامی می باشد.

3-در زیرسازی شبکه فلزی نما ، فاصله بین قوطی های 30*30میلیمتر ،آکس به آکس حداکثر 35 سانتی متر می باشد.

4-در حالتی که نما تماماٌ از متریال چوب پلاست استفاده می گردد، زیرسازی فلزی برروی نما با تمام شرایط گفته شده انجام می گیرد و متریال چوب پلاست با استفاده از بست برروی شبکه فلزی زیرسازی مهار می گردد.

5-در شرایطی که در نما چوب پلاست بصورت تلفیقی و ترکیبی ، با هر متریال دیگر صورت گیرد ، بهتر است در ابتدا آن متریال اجراگردد و بعد از آن پروفیل های چوب پلاست برروی نما اجرا شود تا آسیبی به آنها در هنگام اجرا وارد نگردد. دراین موقع با توجه به حساسیت و سختی استفاده از دو متریال متفاوت ، هماهنگی لازم کارفرما و یا نماینده او با گروه نصب چوب پلاست الزامی می باشد.

6-در قسمت های زاویه دار نما و کنج ها برای زیبایی کار بهتر است پروفیل های چو ب پلاست فارسی بر گردیده و نصب گردند.لازم است برای اجرای دقیق تر نما در قسمت های ذکر شده که نیاز به فارسی بر کردن متریال چوب پلاست دارد ، دربخش زیرسازی شبکه فلزی نهایت دقت بکارگرفته شود تادرهنگام فارسی کردن متریال چوب پلاست کمترین ضریب خطا را داشته باشیم.

7-در مواقعی که امکان فارسی بر کردن چوب پلاست به دلایل مختلف در قسمت های زاویه دار و نما و کنج ها وجود ندارد، بهتر است از نبشی مناسب برای کاور کردن آن قسمت ها استفاده گردد.

8-فواصل طولی ، نوع پیچ ، سوراخ کاری و سایر موارد ذکرشده در بخش کف در مورد نصب نما نیز صادق می باشد .

ساخت مصنوعات :

با توجه به تنوع مصنوعات ساخته شده با چوب پلاست از قبیل آلاچیق، پرگولا، نیمکت ، مبلمان شهری و... همچنین گوناگونی پروفیل های تولیدی چوب پلاست ، دستورالعمل ساخت هر محصول مختص به خود می باشد.جهت ساخت هرگونه مصنوع با متریال چوب پلاست با کارشناسان شرکت دکسان تماس حاصل فرمایید تا راهنمایی های لازم در اختیار شما قرار بگیرد.

https://www.uplooder.net/img/image/24/6187f87b2f63f7a7ed6943ec3332c1f4/CONCEALoc-203-20small-5753.jpg

چوب پلاست و جذب آب

در این تحقیق تخته های چوب پلاستیک با دانسیته اسمی 1 گرم بر سانتی متر مکعب و ابعاد اسمی 35 *35 *1 سانتی متر از ضایعات پلی اتیلن سنگین حاصل از بطری های شیر ( به عنوان پلاستیک ) و ضایعات تخته خرده چوب و ضایعات MDF ( به عنوان الیاف طبیعی ) با نسبت وزنی 60 ، 70 و 80 درصد الیاف ساخته شده اند ، سپس خواص فیزیکی مانند رطوبت ، تعادل و رفتار جذب آب و واکشیدگی ضخامت تا 1964 ساعت قوطه وری در آب آن ها اندازه گیری شدند. نتایج نشان داد که رطوبت تعادل ، جذب آب و واکشیدگی ضخامت حداکثر نمونه های چوب پلاستیک با افزایش درصد الیاف از 60 به هشتاد درصد افزایش می یابد علاوه بر این با افزایش درصد الیاف تخته های چوب پلاستیک ، در زمان کوتاه تری به اشباع می رسد.

مقدمه

با توجه به کاربرد های مواد مرکب چوب پلاستیک که در معرض عوامل جوی و تماس مستقیم با آب قرار می گیرند ، بررسی خواص جذب آب این مواد ضروری به نظر می رسد. طبیعت نم پذیری آرد چوب ،  جذب آب می تواند یک عامل محدود کننده در کاربرد نهایی مواد مرکب چوب-پلاستیک باشد. جذب آب در بسیاری از خواص فیزیکی و مکانیکی مواد مرکب چوبی اثر می گذارد ، به طوری که کوشش هایی برای اصلاح خاصیت جذب آب ( کاهش آن ) انجام شده است.

وقتی رطوبت به داخل مواد مرکب نفوذ می کند ، سبب واکشیدگی و تخریب الیاف می شود و ساختار بسپار نیز به وسیله فر آیند هایی مانند تغییر جهت اندازه گیری و زنجیره های بسیار و هم کشیده شدن آن تحت تاثیر قرار می گیرد، علاوه بر این جذب آب سبب از دست رفتن سازگاری بین الیاف و ماتریس می شود که این امر سبب جدا شدن اتصالات ضعیف شدن چسبندگی بین لیاف و پلیمر در محل اتصال می شود.

نفوذ مولکول های آب به داخل مواد مرکب پلاستیک با چندین سازکار متفاوت صورت می گیرد.

۱-نفوذ مولکول های آب در فاصله های بسیار ریز (Microgaps)بین زنجیر های پلیمر.

۲-انتقال آب توسط رایند مویینگی الف- به داخل فاصله ها و شکاف های به وجود آمدهدر منطقه اتصال پلیمر با الیاف (interface) در نتیجه اتصال نامناسب بین الیاف و بسپار ب- خلل و فرج موجود در ذرات چوب ج-شکاف ها و خلل وموجود در ماده مرکب که در زمان اختلاط و ساخت محصول بوجود می آید.

خاصیت آبدوستی الیاف عامل جذب آب در مواد مرکب چوب-پلاستیک است. بنابر این با افزاش آب« مقدار جذب آب افزایش می یابد و بسپار تاثیر ناچیزی بر مقدار جذب آب مواد مرکب دارد. بنابر این مطالعه جزییات جذب رطوبت و آب این مواد برای پی بردن به تاثیرات آن بر خواص این مواد و نتیز یافتن راهکارها و روش هایی برای به حداقل رساندن آن مهم می باشد.

مواد و روشها

پلی اتیلن ضایعاتی

خرده های پلی ایتل سنگین (HDPE) ضایعاتی از بطری های شیرمستعمل تهیه شد. شاخص جریان مذاب (MFI) پلی اتیلن سنگین HDPE) ضایعاتی مورد استفاده 18g بر 10min  بوده است.

ضایعات MDF ( تخته فیبر نیمه سنگین )

این ضایعات که از کارخانه چوب تهیه شده اند ، شامل دو بخش می باشند:

۱-خاک اره حااصل از برش تخته ها

۲- قطعات حاصل از کناره بری تخته ها که این قطعات ابتدا توسط یک آسیای تیغه به خرده های کوچک تبدیل شده و بعد این خرده ها توسط یک آسیای چکشی آزمایشگاهی با مش 20 به پودر تبدیل می شوند.

https://www.uplooder.net/img/image/38/06c3f83d64a636c03e1a13154c708982/02.jpg

 

چوب پلاست ، کیفیت، مشتری

 چوب پلاست محصولی است که کیفیت تولید آن رمز بقای ماندگاری این محصول طی سالیان متمادی بعد از نصب می باشد.در کشورهای توسعه یافته که هم فرهنگ استفاده از چوب پلاست عمومیت بیشتری دارد و هم شرکت هایتولید کننده چوب پلاستیک در پی آن هستند تا محصولی بهتر و درخور شان مشتری ارایه دهند.

تحقیق و توسعه در صنعت چوب پلاست بخشی غیر قابل انکار می باشد و شرکت های معظم تولید این کامپوزیت بر این باورند تا روز به روز این محصول مقاوم تر،زیباتر و بادوام تر از گذشته به دست مصرف کنندگان برسد.این شرکت ها کیفیت سرلوحه کارشان بوده و این کیفیت تضمینی است برای خرید آینده محصولات آنها توسط مشتری.

نیما چوب پلاست باور دارد مشتریان ما لایق بهترین کیفیت

برای محصولات چوب پلاست می باشند

https://www.uplooder.net/img/image/34/1d7ca19d543e5142c8b18d04d7455300/44.jpg


برچسب ها:


برچسب ها:
،
،
،
،
،
،
 1. هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...

  نوشتن دیدگاه

بالا